Рекомендації по монтажу електричного тена для рушникосушки:
Якщо вам потрібно купити електричний нагрівальний тен до водяної рушникосушки, то варто одразу ж подумати як правильно його підключити.
🧑🔧 Електротен для настінного радіатора можна підключати у двох варіантах 🧑🔧:
а) в окрему рушникосушку, яка не використовується в загальній системі опалення, а використовується індивідуально;
б) в окрему рушникосушку, яка підключена в загальну систему опалення, але є потреба в неопалювальний сезон використовувати теплу рушникосушку. В цьому випадку потрібно подбати, щоби була можливість перекрити доступ циркуляції води в загальній системі до рушникосушки. Бо інакше вся нагріта теном вода розповсюдиться в загальну систему, тен буде постійно працювати на повну потужність, а потрібного результату не буде досягнуто.
Тому, якщо ваша сушка вже вмонтована в загальну систему опалення і ви плануєте підключити електротен, то скоріш за все вам знадобляться додаткові комплектуючі. Це можуть бути відсікаючі крани (прямі чи кутові), які перекриють вхід і вихід нагрітої води, додаткові перехідники та заглушки, кран Маєвського.
Можливо потрібно буде зробити додаткове циркуляційне коло, для того, щоби при відсіченні рушникосушки від загальної системи опалення, загальна циркуляція не була розірвана (припинена). Оскільки в більшості котлів є функція антизалипання насоса – автоматичне включення насоса котла на 1-2 хвилини, наприклад, 1 раз на місяць літом з метою уникнення залипання (закисання) обертових частин двигуна. Також скоріш за все потрібен буде трійник. Наприклад, у нас ви можете купити для рушникосушки електротен HEATPOL різної потужності, які вже мають в комплекті такий трійник.
Ми рекомендуємо, щоби підключення тена робив кваліфікований спеціаліст з правами доступу для роботи з сантехнікою та електрикою.
- Підключайте тен в рушникосушку знизу сушки. Адже гаряча вода піднімається знизу вгору і поступово нагріває весь прилад.
- Оскільки такий тен використовують для нагрівання окремої рушникосушки, то у неї циркуляція води обмежена і найгарячіші перегородки (ребра) будуть вверху, а найнижчі будуть менш теплими. Це нормально.
- Оскільки при нагріванні вода розширюється, то не варто заповнювати рушникосушку водою до самого верху при використанні сушки в непротічному контурі. Залиште незаповненими 1 чи 2 сантиметри (в залежності від форми вашої сушки) або використовуйте, наприклад, кран Маєвського у верхній частині сушки для стравлювання повітря.
- Якщо ви плануєте використовувати вашу рушникосушку разом з електричним теном постійно і без сезонного переключення в загальну систему опалення з постійною циркуляцією води, то ми рекомендуємо 1 раз на рік промивати рушникосушку і замінювати в ній воду. Це продовжить термін використання.
- Більшість виробників тенів рекомендують використання води в якості теплоносія. Інші рідини можуть негативно вплинути на роботу тена.
Все ще цікавить Як підключити електричний тен до рушникосушки ? Пам’ятайте, що в цьому немає нічого складного, а вигода і зручність, яку ви отримаєте варті того, щоби зробити таке невеличке капіталовкладення у ваш комфорт))
Купити сушку для рушників і електричний тен можете на нашому сайті Теплопульт – https://teplopult.com.ua/product-category/teni/