СТАТТІ ПРО ОПАЛЕННЯ

Датчик температури для контролера котла

Датчик температури 📍

Переважно входить в комплект автоматики для твердопаливного котла.

Датчик температури застосовується для зняття показників температури в системі опалення твердопаливного котла.

Датчик температури або як дехто ще називає його – термопара – це кабель, з одного боку якого він приєднаний до автоматичного контролеру, а інший його кінець запаяний в мідний, стальний або алюмінієвий наконечник, встановлюється на гарячу трубу яка виходить з котла і несе в собі теплоносій (воду, спец.розчин, тощо). Крім того, деякі котли мають спеціальні вже вмонтовані гільзи для цього датчика. Також при монтажі в опалювальній системі часто ставлять трійники, в які вмонтовують мідні гільзи. Потім в таку гільзу вже вставляють цей датчик температури. Проте, щоб зняття показника температури було найбільш точним, рекомендуємо просто щільно закріпити наконечник датчика пластиковими стяжками навколо вихідної гарячої труби твердопаливного котла. Цим ви проконтролюєте те, що датчик надійно закріплений, не бовтається, він буде завжди на виду і відповідно буде передавати найточніші показники на контролер котла.

За допомогою інформації цього датчика про температуру теплоносія, контролер автоматично регулює функції задані вами для підтримки рівня температури, управляє швидкістю роботи вентилятора, подачею палива та іншими передбаченими функціями вашої опалювальної автоматики.

Датчик температури для автоматики

Рекомендації 🛂

Датчик температури йде в комплекті з усіма типами автоматики для котла і окремо його купувати не потрібно. Але іноді він може бути пошкоджений в результаті неправильного використання чи механічного пошкодження. При цьому в залежності від моделі вашого контролера, в кращому випадку спрацює аварійний датчик (якщо він у вас є). Ви отримаєте про це повідомлення у вигляді звукового чи світлового сигналу, відключення роботи контролера і нагнітаючого вентилятора. Ви побачите стрибки показників температури на дисплеї автоматики або температура на екрані застигне, наприклад, на 90ºC. В гіршому випадку котел може закипіти і гаряча вода прорветься в найслабшому місці.

Оскільки такі найгірші випадки переважно трапляються вночі або під час відсутності дома господарів, коли котел перед тим занадто перевантажують, щоб він не загас до наступного завантаження паливом, то рекомендуємо вам обов’язково у ваших опалювальних системах встановлювати додаткові незалежні засоби захисту (група безпеки, автоматичний обезповітрювач, скидний клапан, розподільчий клапан, термоклапан перегріву, захисний клапан, змішувальний клапан, стабілізатор напруги, гелевий акумулятор та інші додаткові прилади для опалення), які виручать вас у час вашої відсутності.

Пропонуємо датчики температури для різних автоматичних контролерів. Рекомендуємо підбирати таку ж саму торговельну марку як і ваш контролер. Ціни можуть відрізнятися, оскільки різні виробники виготовляють температурні датчики з наконечниками різного діаметру та з різних матеріалів.

✔️ Купити недорого датчики температури (термопари) для автоматики тведопаливного котла на сайті Теплопульт

Spread the love

Related posts

Leave a Comment