СТАТТІ ПРО ОПАЛЕННЯ

Обігрів теплиць

З кожним роком на території України все більше з’являється кількість тепличних господарств для вирощування овочів та фруктів. Це не тільки потужні фермерські господарства з величезними капіталовкладеннями, але й невеличкі індивідуальні теплиці для власного використання. Основними продуктами, які вирощують в теплицях є ранні овочі та фрукти такі як огірки, помідори, редиска, цибуля, капуста, різні салати та інша зелень. А також з подивом ми можемо спостерігати за вирощування у нашій країні в теплицях таких екзотичних рослин як банани, ананаси, ківі, лимони, апельсини, інші.

teplitsa obogrev

При розумному і продуманому підході до розвитку тепличного господарства сьогодні ми маємо змогу цілий рік вирощувати і споживати свіжі овочі та фрукти, які ще не так давно вважалися сезонними або заморськими. Одним з найважливіших факторів функціонування теплиці є підтримка постійної потрібної температури та вологості (мікроклімату) всередині теплиці незалежно від температури зовнішнього середовища. Враховуючи нашу кліматичну сезонність та перепади температури виникає потреба забезпечення такого мікроклімату з допомогою обігріву. Продумана система обігріву в теплиці сприяє швидкому росту рослин та запобігає обмороженню при різких зниженнях температури. Важливим є вибір способу обігріву та засоби для збереження тепла. Це все дуже індивідуальне і залежить від ваших можливостей та масштабів. Наприклад, каркас теплиці може бути зробленим з металопластикових 3-4 камерних склопакетів або просто обтягнутий плівкою і т.п.

Існує багато способів обігріву теплиць. Це обігрів тепловентиляторами, інфрачервоними приладами, сонячною енергією та іншими способами. На нашу думку на даний момент для теплиць на території України найбільш ефективним та надійним джерелом для обігріву теплиці є водяна опалювальна система. Порівняно недорогий твердопаливний котел разом з автоматикою для котла (контролер температури та нагнітаючий вентилятор) зможе ефективно підтримувати задану вами температуру в приміщенні теплиці. Провівши в теплиці водяні труби чи під поверхнею ґрунту, чи по периметру теплиці ви зможете обігрівати всю необхідну для вас площу. В деякій мірі це схоже на обігрів у вашому будинку, де ви завжди можете налаштувати комфортну для вас температуру збільшивши чи зменшивши градус вручну або автоматично. Маючи вже готову теплицю або тільки плануючи її будівництво ми радимо підбирати котел (піч, камін) відповідної потужності, який оптимально забезпечить обігрів. Циркуляційний насос в опалювальній системі дозволить швидко і рівномірно розповсюдити теплу воду по всьому периметру чи площі теплиці. А використовуючи додаткові засоби (крани, клапани і т. ін.) ви зможете забезпечити навіть окремі секційні площі для обігріву для різних ділянок теплиці. Врахуйте, що котли бувають різними по тривалості горіння. При повному завантаженні вони можуть без додавання палива горіти як від декількох годин, так і до 6-8 чи навіть 12 годин і більше. Це також залежить і від якості дров чи вугілля, і від конструкції та розміру котла. Наприклад, котел з бункером і автоматичною подачею палива (пелети чи вугілля) зможе горіти довше без втручання кочегара.

teplitsa1

Стабільну роботу і підтримку заданої вами температури забезпечує автоматика для котла. Це контролер, на якому ви задаєте бажану температуру теплоносія (вода, розчин технічного спирту чи т.ін.). Спеціальні датчики температури слідкують за змінами температури теплоносія, передають їх в контролер і в потрібні моменти запускається чи зупиняє свою роботу вентилятор для нагнітання повітря в котел для кращого розгоряння дров (вугілля), а також включається і виключається циркуляційний насос. В загальному з допомогою автоматики для котла досягається постійна температура в теплиці і при цьому насос та вентилятор не працюють постійно, а тільки періодично, що в свою чергу економить витрати електроенергії. Спалюючи дрова в котлі ви також отримуєте попіл як добриво для ґрунту.

teplitsa2

Автоматика для котла є різнопланова. Стандартна керує одним насосом та одним вентилятором. Але також існують автоматики з більшою кількістю функцій. Наприклад, можуть керувати декількома циркуляційними насосами, можуть керувати шнеком (автоматична подача палива в камеру згоряння), мають вихід для підключення віддаленого програматора температури (зміна параметрів дистанційно), з погодозалежними датчиками, які враховують погоду за межами телиці чи будинку і т.ін… Крім того наші народні умільці також зможуть використати димохід як додатковий засіб для обігріву, але це вже інша історія )))

teplitsa - obogrev

      Маючи широкий вибір автоматики для котлів, нагнітаючих вентиляторів, циркуляційних насосів та іншого обладнання для опалення ми рекомендуємо вам наш асортимент цих приладів. Ми допоможемо підібрати вам саме для ваших потреб – https://teplopult.com.ua/product-category/avtomatika-ventilyatori/

Spread the love

Related posts

Leave a Comment